O nás

Bůh Hefaistos, syn vládců bohů Dia a Héry, byl slabý, nevzhledný a shrbený již při svém narození. Tělesné nedostatky ale bohatě vyvážil jeho dar zácházet s živlem stejně nebezpečným, jako potřebným. Hefaistos vládl ohněm, dovedl jej zkrotit a zmírnit tak, aby mu byl užitečný v práci, ve které nad jiné vynikal - v tavení kovů. Jeho výrobky se vyznačovaly krásou, křehkostí a jemností, přitom ale neztratily nic z ušlechtilých vlastností železa, sílu, pevnost a odolnost. Šíje takových krásek jako byla bohyně lásky Afrodité zdobily nádherné Hefaistovy šperky, na olympských hodovních tabulích ležely talíře a poháry zhotovené jeho rukou. Mistrným dílem božského kováře však byla legendární zbroj neporazitelného bojovníka Achillea.

Od dob, kdy tento bůh ohně a ochránce kovotepců sestoupil z mlžných vrcholků hor, aby lidem skul první sekeru a naučil je svému umění, se mnohé změnilo. Náplní kovářského úsilí již není kovat zbraně, sekery nebo pluhy. Stále však platí, že základem dobrého výrobku je poctivá ruční práce. Práce, nepostrádající um a fortel. Práce v magickém prostředí kovářské výhně, kde moc ohně, síla lidského ducha a um rukou formuje beztvarý kov do podoby elegantní svíce...

Firma IGNISFERRA

Vám nabízí celou škálu ručně zpracovaných originálních kovových výrobků se zajímavým designem. V našem sortimentu najdete kovaný nábytek vhodný do interiéru (stoly, židle, lavice,  postele, gauče a další), svítidla (stojanové, stolní i stěnové lampy, lustry), bytové doplňky rozmanitých tvarů a velikostí od svícnů přes věšáky, krbové nářadí a domácí vinotéky až po stojánky na ubrousky, ale také okrasné mříže či další exteriérový nábytek určený k příjemnému posezení na terase či zahradě. V současné době z naší dílny vychází více než 150 druhů kovaných výrobků, které Vám mohou zpříjemnit a ozvláštnit Váš domov, zahradu a zároveň splnit všechny požadavky funkčnosti. Samozřejmostí je kusová zakázková výroba, jejiž výsledek je od prvotního návrhu až po konečný výrobek určován Vaší specifickou představou.

Vydejte se nyní na malou virtuální procházku po naší kovárně, seznamte se s kovanými artefakty vzešlými z jejího milieu, nechte se inspirovat tvarem, vnitřním nábojem a nenapodobitelnou elegancí zformovaného kovu k provedení byť rozsahem drobné, ale dosahem zásadní změně prostředí Vašeho domova.